Radny T. Tomczak pytał i wnioskował aby przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych „wyciąć” w zieleni miejsce na składanie kwiatów i zniczy, np. 1m2 wyłożonego polbruku, aby była możliwość wejścia z chodnika.
Wniosek zostanie w tym roku zrealizowany.
Radny T. Tomczak zwrócił uwagę, aby przejrzeć ścieżki rowerowe, dokonać konserwacji, uprzątnięcia, bo rozpoczyna się cieplejszy sezon.
Zgodnie z zawarta umową od 1 kwietnia Spółka Kombud oczyszcza miasto w tym ścieżki rowerowe
Radny T. Tomczak odniósł się do otrzymanej informacji na temat parkomatu i strefy parkowania. Informacja, że pracownik prowadzi codziennie kontrole i nie ma żadnego wyniku kontroli, jeżeli chodzi o mandatowanie, to trochę dziwne. Ponadto czy były jakieś mandaty, czy pracownik może wystawiać mandaty? Prosił
o wyjaśnienie.
Kontrole prawidłowego opłacenia czasu parkowania w strefie płatnego parkowania prowadzą upoważnieni w tym zakresie przez Burmistrza Trzcianki kontrolerzy. Obecnie upoważnienia takie posiadają jedynie funkcjonariusze Straży Miejskiej w Trzciance. Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie, zgodnie ze stawkami określonymi w uchwale oraz parkowanie ponad opłacony czas nie stosuje się postępowania mandatowego, określonego w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia. W takim przypadku wystawiane jest tzw. „wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej”, którego kopia następnie trafia do Referatu Finansowo-Budżetowego Urzędu Miejskiego Trzcianki. Opłaty wynikające z wystawienia wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej, egzekwowane są na zasadach postępowania egzekucyjnego w administracji. Od 14.02.2018 r. do 11.09.2019 r. wystawiono 31 wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej. Obowiązująca uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Trzcianki oraz wysokości opłat za parkowanie i sposobu ich pobierania wymaga już zmiany, co wiąże się również z wymianą druków samokopiujących wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej. W zw. z powyższym wstrzymano kontrole strefy płatnego parkowania do czasu znowelizowania ww. uchwały i wydrukowania nowych wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej. Obecnie trwają prace nad nowelizacją ww. uchwały.
Radny T. Tomczak na targowisku miejskim są pawilony, które nie są wykorzystywane – pytanie czy nie warto ponowić przetargu, może zaproponować ceny takie aby jednak wynająć pawilony.
Pawilony wynajmowane są na bieżąco zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem. W sytuacji większej ilości chętnych będą ogłaszane przetargi na wydzierżawienie pawilonów
Radny R. Matkowski pytał czy były prowadzone interwencje z nielegalnym wysypywaniem śmieci, czy kogoś złapano, jakie mandaty, kwoty zastosowano?
W przypadku tzw. "dzikich" wysypisk odpadów prowadzone jest postępowanie administracyjne w celu ustalenia sprawców.
W przypadku ich ustalenia wydawana jest decyzja nakazująca uprzątniecie odpadów.
Do nakładania mandatów karnych na sprawców złapanych na "gorącym" uczynku jest Straż Miejska.
Radny W. Perski – przy zjeździe z betonówki na Biernatowo znajduje się wiatka przystankowa, która jest w fatalnym stanie, a obok jest składowisko śmieci. Do kogo należy uporządkowanie, może rozwiązaniem byłoby rozebranie tej wiaty i wykonanie zatoczki, raczej nie widuje tam oczekujących na autobus.
Wiatka-przystanek autobusowy położony jest w pasie drogowym należącym do Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Przystanek niemniej zostanie uprzątnięty (rozebrany).
Radna W. Szukajło zwróciła się z pytaniem o plac zabaw przy ul. Rzecznej- przy rzeczce, mostku jest studzienka, która notorycznie wybija. Po ostatnich opadach zapach jest nie do przyjęcia. Tak dzieje się przy każdych opadach, a to co wybije spływa do rzeczki. Zgłaszała to do Prezesa ZIK, coś miało się zadziać. Prosiła o interwencję w tej sprawy.
Problem jest dość złożony i wymaga sporych nakładów. Wspólnie z Prezesem ZIKu pracujemy nad jego rozwiązaniem.
Radny J. Łastowski – droga przy garażach na Powst. Wielkopolski (teren gminny). Mieszkańcy uprzątnęli teren, ale jeden z otworów sieci – deszczówki nie ma zabezpieczenia. Zgłoszono do ZIK, ale ponoć sieć jest gmina. Prośba o zabezpieczenie.
Wydałem polecenie realizacji wniosku.
Radny R. Matkowski poinformował, że miał interesantkę, zainteresowaną postawieniem garaży, miedzy pawilonami handlowymi, przy ul. Dąbrowskiego (miejsce lokalizacji trafostacji). Czy taki wniosek ma szansę powodzenia, czy jest realne do wykonania przez mieszkańców, bo teren generalnie jest zaniedbany? Uporządkowałoby się w ten sposób to miejsce.
Nie przewiduje się przeznaczenia tej lokalizacji pod dzierżawę terenu pod garaże. Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza ten teren (oznaczony na planie symbolem 3U) wyraźnie pod istniejące pasaże/pawilony. Nie dopuszcza realizacji garaży.