Przewodniczący komisji Wiesław Natkaniec poddał pod głosowanie wniosek o zabezpieczenie środków w kwocie 300.000,00 zł na zakup pojazdu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Nowej Wsi.
Wniosek został przyjęty w głosowaniu: za – 12 (jednogłośnie).
W zgodnie z informacją podaną podczas sesji rady miejskiej, przedmiotowy zakup jest możliwy wyłącznie w drodze zwiększenia zadłużenia w postaci kredytu o ww. kwotę.
Proponuje się dokonanie zabezpieczenie środków w budżecie roku 2025, o czym poinformowano już OSP Nowa Wieś.
Przewodniczący komisji Wiesław Natkaniec złożył wniosek, aby otwarty konkurs ofert realizowany był od 1 stycznia do 31 grudnia każdego roku.
Wniosek został przyjęty w głosowaniu: za – 12 (jednogłośnie).
Współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi, w tym z klubami sportowymi, opiera się głównie na wspieraniu, a nie finansowaniu ich działalności.
Stowarzyszenia powinny oprócz dotacji, dysponować środkami finansowymi własnymi. Środki te mogą pochodzić z różnych źródeł, m.in. ze składek członkowskich, świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania, darowizn, czy od innych podmiotów publicznych.
Środki własne powinny pokryć, oprócz wymaganego w konkursie ofert finansowego wkładu własnego, wydatki występujące w terminie nie objętym umową dotacyjną.
Burmistrz co roku rozpisuje otwarty konkurs ofert na podstawie prowizorium, nie czekając na przyjęcie budżetu. By przystąpić do konkursu należy rozliczyć się z wcześniej otrzymanej dotacji. Termin rozliczenia przypada najczęściej na koniec roku, dlatego przyznanie kolejnej dotacji następuje na przełomie stycznia i lutego.
Przewodniczący komisji Wiesław Natkaniec zawnioskował o poukładanie sprzętu lekkoatletycznego na siłowni przy Stadionie Miejskim, tak aby umożliwić treningi osobom podnoszącym ciężary.
Zgodnie z wymogami ubezpieczyciela został zdeponowany w pomieszczeniu, gdzie zamontowane zostały dodatkowo zewnętrzne rolety, a w sali założono kamery. Nie posiadamy obecnie innego pomieszczenia o zbliżonych zabezpieczeniach.
Główna sala siłowni, z której korzysta trzy razy w tygodniu sekcja ciężarów jest wystarczająco duża, by pomieścić wszystkich zawodników sekcji.
Być może przestrzenie hali sportowej przy SP3 lub hali sportowo-widowiskowej dadzą jeszcze dodatkowe możliwości rozłożenia grup zajęciowych.
Radny Łukasz Walkowiak zawnioskował o montaż dodatkowych lamp na boisku bocznym.
Przy okazji przebudowy boiska bocznego na sztuczną nawierzchnię, będzie można dostawić dodatkowe lampy.
Wniosek zostanie rozpatrzony na etapie tworzenia przyszłorocznego budżetu gminy Trzcianka.
Radny Paweł Iwanicki zawnioskował o dodatkowe środki na remont boiska bocznego.
Generalnego remontu wymaga zarówno boisko boczne, które szczególnie ucierpiało w roku 2023, jak również boisko główne, gdzie w rundzie wiosennej 2024, w każdy weekend odbywały się mecze.
Wniosek zostanie ujęty w przyszłorocznym budżecie gminy Trzcianka.
Radny Mariusz Łuczak zawnioskował o niższe kwoty wynajmu boiska dla hotelu Ajaks, na czas odbywających się obozów piłkarskich.
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 70/24 Burmistrza Trzcianki §4 pkt 3 w przypadku organizowania na terenie gminy Trzcianka obozów i zgrupowań sportowych, istnieje możliwość negocjacji cen.
Radny Robert Matkowski zawnioskował o wykonanie chodnika (około 80 metrów) na odcinku łącznika od ulicy Żeromskiego do Osiedla Lelewela.
Wskazane zadanie będzie przedmiotem analizy podczas projektowania budżetu gminy na rok 2025.
Radny Piotr Ratajczak zawnioskował o zmianę regulaminu, tak aby ORLIK przy Szkole Podstawowej Nr 1 był otwarty w święta.
Gospodarzem obiektu jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, któremu przekazano uwagę.
Radny Piotr Ratajczak zawnioskował o wycięcie krzaków przy ulicy Grunwaldzkiej obok stacji paliw WATIS.
Wniosek został zrealizowany. Usunięto odrosty lipy, które utrudniały widoczność przy wyjeździe ze stacji paliw.
Radny Paweł Iwanicki zawnioskował o przycięcie krzaków na ulicy Mickiewicza-Dąbrowskiego.
Wniosek został zrealizowany. Przycięto roślinność na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Dąbrowskiego (rondo im. Żołnierzy Wyklętych)